Главная › Новости › Новости

17

МАЯ

2018

Невидимі виборці Краматорська: депутати розглядатимуть звернення щодо виборчих прав ВПО

Невидимі виборці Краматорська: депутати розглядатимуть звернення щодо виборчих прав ВПО

16 травня у Краматорську відбулася публічна дискусія "Невидимі виборці". Учасники обговорювали перспективи участі внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів у місцевій демократії, й механізми, передбачені для цього законопроектом №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян».

Про це зокрема розповідала одна зі співавторів документу, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва, яка модерувала дискусію.

Актуальність питання у переселенців не викликає сумнівів. Однак, керівництво парламенту та деяких профільних комітетів не поспішає давати "зелене світло" законопроекту, аби він пройшов усі процедурні сходинки й дістався сесійної зали.

А тим часом ось уже 4-й рік майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

Зважаючи на пасивність Верховної Ради щодо вирішення цього питання, очевидною є потреба його актуалізації на різних рівнях, в тому числі - регіональних, аби люди висловлювалися гучніше з цього приводу і їхній голос став поштовхом для законодавчих змін.

«Тим переселенцям, які відчувають себе вже практично інтегрованими до нових громад, не вистачає лише одного – виборчого права, цього важеля впливу на місцевому рівні. Це те, що люди не можуть вирішити самостійно. Якщо питання з житлом - люди вирішують, якщо роботу - люди знаходять, то питання голосування вони не можуть вирішити без втручання держави», - зазначила виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» Тетяна Дурнєва під час заходу.

Учасники дискусії погодилися з тим, що через публічний тиск, через звернення до депутатів різних рівнів, а також звернення до суду, питання виборчих прав ВПО та трудових мігрантів може бути вирішено відповідно до конституційних норм та міжнародних стандартів політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Тому учасники публічної дискусії «Невидимі виборці» у Краматорську звернулись до депутатів Краматорської міської ради аби ті підтримали проект Закону щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян.
«Просимо направити до депутатів Верховної Ради офіційного листа про необхідність невідкладного розгляду Проекту Закону №6240 «Про внесення змін до деяких законів України», - йдеться у зверненні. Відповідний документ цього ж дня був направлений на розгляд до секретаря Краматорської міської ради Дениса Ошурка, який також долучився до обговорення. Тепер учасники дискусії та представники «Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» чекають на рішення міської ради. «Ми сподіваємось, що депутати Краматорська якнайшвидше зможуть розглянути це звернення та розраховуємо на їхню підтримку», - зазначив радник з питань ВПО у Донецькій області Олександр Ворошков, який взяв участь у дискусії.

Згідно з чинним законодавством, громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад. Однак ВПО, маючи реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території, не є членами територіальних громад, до яких вони переселилися, отже позбавлені права на участь у місцевому самоврядуванні та інших формах прямої демократії.

Законопроект №6240, в свою чергу, надасть можливість внутрішньо переміщеним особам та іншим мобільним всередині країни громадянам реалізувати свої конституційні виборчі права на місцевих виборах. Законодавчі зміни допоможуть запобігти дискримінації за місцем проживання та регіональною ознакою громадян під час реалізації виборчих та інших прав.

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року у Верховній Раді 24 народні депутати зареєстрували законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». Він не розглядається уже більше року. Цей документ був розроблений експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб спільно з народними депутатами України. До обговорення проекту Закону долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини внутрішньо переміщених осіб при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).

Станом на 14 травня 2018 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 504 262 вимушених переселенців.
Цей захід проведено громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цьому документі, належать автору і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.

 

Пожаловаться

Если данная информация не является действительной, или оскорбляет Вас - нажмите «Пожаловаться»

ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ