Главная › Новости › Новости

16

АПРЕЛЯ

2018

НОВИМИ КРАЄЗНАВЧИМИ ВИДАННЯМИ ПОПОВНИЛИСЬ ФОНДИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ПІСЛЯ ВІЗИТУ ПРАПРАВНУКА МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА

НОВИМИ КРАЄЗНАВЧИМИ ВИДАННЯМИ ПОПОВНИЛИСЬ ФОНДИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ ПІСЛЯ ВІЗИТУ ПРАПРАВНУКА МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА

До бібліотеки завітав праправнук Михайла Петренка

Олександр Євграфович Петренко, кандидат хімічних наук, дослідник, краєзнавець, засновник документального генеалогічно-літературного дослідницького проекту «Ідентифікація Петренків» відвідав центральну міську публічну бібліотеку м. Краматорська. Олександр Євграфович вже багато років займається дослідженням біографії та творчого надбання свого прапрадіда Михайла Петренка – українського поета 19-го століття.

Олександр Євграфович подарував читачам бібліотеки такі видання:

Поет-романтик Михайло Миколайович Петренко (1817-1862): Твори. Критичні та історико-літературні матеріали. Упорядник О.Є. Петренко. – К.: «Профі», 2015 – 586 с. До книги, яка фактично має характер енциклопедичний, включено висловлювання багатьох вчених, літераторів, журналістів – авторів, котрі на протязі більш ніж півтора століть згадували Михайла Петренка та його творчість у своїх публікаціях. В книзі подано текст фрагменту драматичної думи «Найда», який було виявлено у 2013 році. Книга також містить документальну біографічну довідку роду, до якого належить Михайло Петренко, та – з опертям на нові архівні знахідки – дані про його службову діяльність. Книга адресована науковцям, викладачам української літератури всіх типів навчальних закладів, а також читачам, які цікавляться питаннями української культури та історією поезії.

Михайло Петренко: Життя і творчість: Художні тексти, дослідження, документи /Упоряд. О.Є. Петренко, О.О. Редчук. – К.: «Фенікс», 2013. – 218с. До книги увійшло повне зібрання творів українського поета-романтика Михайла Петренка, митця, вірші якого стали улюбленими народними піснями («Дивлюсь я на небо», «Взяв би я бандуру»).

Идентификация Петренко (Генеалого-биографическое исследование). Александр Евграфович Петренко. – К.: Профі. – 2012; 192 с. Книга містить досить детальний аналіз опублікованих біографічних згадувань про Михайла Петренка, а також нові знахідки, пов’язані з його сім’єю. Інформація буде цікава дослідникам й усім, хто цікавиться його життям і творчістю.

Книги знаходяться у секторі краєзнавства центральної міської бібліотеки. Гість подарував також бібліотеці пам’ятну монету, випущену НБУ до 200-річчя від дня народження Михайла Петренка.

Запрошуємо усіх дослідників історії рідного краю та любителів ознайомитися з виданнями.

Управління з гуманітарних питань

Пожаловаться

Если данная информация не является действительной, или оскорбляет Вас - нажмите «Пожаловаться»

ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ