Главная › Новости › Новости

13

МАРТА

2018

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ

Під час Шевченківських читань відділ обслуговування центральної міської публічної бібліотеки запропонував своїм відвідувачам виставку-портрет «Він буде жити вічно» на дорослому абонементі та огляд «Велич Шевченка» за сторінками журналів у відділі періодики. Матеріали цих наочно-інформаційних заходів нагадали читачам про тернистий життєвий шлях Кобзаря, про значення його творчості для становлення української літератури й української літературної мови, розповіли про поширення творчої спадщини Тараса Григоровича у світі.

10 березня, у день пам’яті Т. Г. Шевченка, у відділі мистецтв для відвідувачів україномовного клубу «Файно» відбувся захід під назвою «Українське кобзарство. Остап Вересай».

Свою збірку поезій «Кобзар» Шевченко назвав на честь українських народних співців – кобзарів, виразивши тим самим спорідненість своєї поетичної творчості із народною поезією, народним співом. Тарас Григорович неодноразово підкреслював свій духовний і навіть кровний зв’язок із кобзарями, а знаменитого Остапа Вересая називав своїм братом.

У заході йшлося про історію кобзарства від часів татарських набігів і до сьогодення. І Остап Вересай в цій історії посідає значне місце, адже його творчістю цікавилися етнографи, музикознавці, письменники, художники. Його спів слухали великі князі у Петербурзі, про нього писали в книгах, виданих в Європі.

Завдяки мультимедійній презентації «Тарас Шевченко і Остап Вересай. Різні долі – одна душа», створеній бібліотекарями відділу, а також перегляду тематичної літератури з фондів бібліотеки, присутні перейнялися почуттям співпричетності до творчості найяскравіших Кобзарів українського народу.

Управління з гуманітарних питань

Пожаловаться

Если данная информация не является действительной, или оскорбляет Вас - нажмите «Пожаловаться»

ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ